Jäta menüü vahele
tööõnnetus
 
Notifications
Clear all

tööõnnetus

2 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
292 Vaatamised
(@õnnelik)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#4055]

kuidas käib, kui haigusleht on vormistatud tööõnnetus.tasub siis tööandja 100% või mis. õigupoolest mis moodi siis õige toimida on



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Haigekassa tasub ikka haigushüvitisi!

Kui töötajaga juhtub tööõnnetus, tuleb sellest koheselt teatada tööandjale, tööandja peab registreerima tööõnnetuse. Kui tööõnnetusega kaasnes tervisekahjustus, tuleb pöörduda arsti poole, kes peab teatama sellest kirjalikult tööinspektsiooni kohalikule asutusele.

Raske tööõnnetuse korral tuleb teatada tööinspektsiooni kohalikule asutusele. Kohe tuleb alustada uurimist, mille viib läbi tööandja ja millest otsustusõigusega võtavad osa töökeskkonna volinik, selle puudumisel töötajate usaldusisik. Uurimise tulemused peab tööandja esitama kirjalikult kannatanule või tema huvide esindajale.

Tööõnnetuse ja kutsehaigestumise registreerimise, teatamise ning uurimise kord
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=582173

Haigekassa nõuab iga tööõnnetuse korral töötajale makstud haigushüvitisest 20% tööandjalt tagasi, arvestamata seda, kas viimasel oli juhtunus süüd või mitte.
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=376



   
ReplyTsiteeri