Jäta menüü vahele
tööseisak
 
Notifications
Clear all

tööseisak

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
438 Vaatamised
(@Leenu)
Joined: 21 aastat tagasi
Postitused: 67
Topic starter   [#1512]

Firmas tekib tööseisak tellimuste puudumisega ja töötajad on kodus ( üks nädal ).Kui töötajaga on kokkulepe olemas.Kas on vajalik Tööinspektsiooni nõusolek ? - palju see aega võtab? Kas töötajale võib maksta kokkuleppepalka ? Või peab maksma 60 %miiniumpalka , või keskmist palka?



   
Tsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

1. töötajatele tuleb etteteatada kirjalikult vähemalt 2 nädalat enne
2.tööinspektsioonilt on ka vaja nõusolekut
3.tuleb maksta MITTE VÄHEM kui 60 % miinimumpalgast s.t. rohkem võib alati.
puhkuseseadus § 33 Osaliselt tasustatav puhkus tööandja ettepanekul.
Seda puhkust võib anda kuni 3 kuud.
Kaua see protseduur aega võtab ei oska öelda,oleneb tööinspektsioonist.



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

mina veel. aeg on ju nii lühike,meie oleme saanud töötajatega kokkuleppele(muidugi kui neil puhkust on) vormistame puhkuse.Loomulikult TÖÖTAJATE NÕUSOLEKUL!



   
ReplyTsiteeri
 kata
(@kata)
Joined: 22 aastat tagasi
Postitused: 422
 

Kui poolte kokkulepe on olemas, võib vormistada palgata puhkuse. Tööinspektsioonil sellega asja ei ole.



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

PALGATA puhkust muidugi võib kui töötajad nõus on,aga ma sain aru ,et töötajad on rahast huvitatud mitte palgata puhkusest.
Palgata puhkuse jaoks peab siis igalt mehelt avalduse saama ja palgata puhkus ei lähe tööaasta hulka.



   
ReplyTsiteeri