Jäta menüü vahele
TÖÖVÕTULEPING
 
Notifications
Clear all

TÖÖVÕTULEPING

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
458 Vaatamised
 AVE
(@AVE)
Joined: 21 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#1494]

Võeti mind tööle töövõtulepinguga kuuks ajaks.Palka arvestati välja 1740 eek-i.Sellest võeti mult maha tulumaksu 405eek-i ja muidugi ka kogumispension ja töötuskindlustusemakse.Tulumaksuvaba on 1700eek-i,kas oli õigus mult maha arvutada täis summalt tulumaksu?



   
Tsiteeri
(@to AVE)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui on mitu töökohta, siis ainult see, kuhu oled viinud avalduse, arvestab 1700.- kroonist tulumaksuvabadust, ülejäänud teevad seda automaatselt esimesest kroonist alates ja kui see oli ainuke sissetulek (töökoht), siis 1700.- tulumaksuvaba miinimumi kinnipidamiseks on ikks töötaja avaldus, kui need punktid on täidetud, siis pöördu oma tööandja või palgaarvestaja poole vastuse saamiseks.



   
ReplyTsiteeri
 anni
(@anni)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

täpsustuseks niipalju, et ei loe, mitu töökohta sul on - kui sa pole tööandjale avaldus maksuvaba kohta teinud, siis ta ei tohigi seda arvestada...



   
ReplyTsiteeri
 AVE
(@AVE)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Mul oli iga kuiselt tehtud maksuvaba tulu leping.iga kuiselt tehti minuga uus töövõtuleping ja kohe ka maksuvaba,kuhu oli ka märgitud et oman pensionifondi.peaks ju ikkagi 1700.-eeki arvestama maksuvabaks.See ka ainuke töökoht.Mulle vastati ainult,et juba sõna töövõtuleping näitab,et tulumaks hakkab jooksma igast kroonist.Kas on see nii???????



   
ReplyTsiteeri
 kata
(@kata)
Joined: 22 aastat tagasi
Postitused: 422
 

Ei ole nii. Kui oled avalduse esitanud, on tööandja kohustatud seda arvestama.



   
ReplyTsiteeri