Võeti mind tööle töövõtulepinguga kuuks ajaks.Palka arvestati välja 1740 eek-i.Sellest võeti mult maha tulumaksu 405eek-i ja muidugi ka kogumispension ja töötuskindlustusemakse.Tulumaksuvaba on 1700eek-i,kas oli õigus mult maha arvutada täis summalt tulumaksu?
Kui on mitu töökohta, siis ainult see, kuhu oled viinud avalduse, arvestab 1700.- kroonist tulumaksuvabadust, ülejäänud teevad seda automaatselt esimesest kroonist alates ja kui see oli ainuke sissetulek (töökoht), siis 1700.- tulumaksuvaba miinimumi kinnipidamiseks on ikks töötaja avaldus, kui need punktid on täidetud, siis pöördu oma tööandja või palgaarvestaja poole vastuse saamiseks.
täpsustuseks niipalju, et ei loe, mitu töökohta sul on - kui sa pole tööandjale avaldus maksuvaba kohta teinud, siis ta ei tohigi seda arvestada...
Mul oli iga kuiselt tehtud maksuvaba tulu leping.iga kuiselt tehti minuga uus töövõtuleping ja kohe ka maksuvaba,kuhu oli ka märgitud et oman pensionifondi.peaks ju ikkagi 1700.-eeki arvestama maksuvabaks.See ka ainuke töökoht.Mulle vastati ainult,et juba sõna töövõtuleping näitab,et tulumaks hakkab jooksma igast kroonist.Kas on see nii???????
Ei ole nii. Kui oled avalduse esitanud, on tööandja kohustatud seda arvestama.