Küsimus tööpeäva pikkuse ja seaduse kohta, nimelt lugesin töö ja puhkeaja seadusest, et ühe tööpäeva pikkus ei saa ületada 12 H max. (norm on 8 h päevas ja 40 h nädalas), aga mina tean inimesi kelle tööpäev on 15 h pikk (algab hommikul 5`est ja nii 15 h kokku/jutti ning olen kuulnud, et meedikutel on ju üldse näiteks 24 h vahetused ) on see siis seadusega kooskõlas või kuidas reguleeritud?
NB: muidugi on need 15 tunnised vahetustega
( teine päev on lühem aga vahest on ka järjest) aga kas üks päev tohib olla ikka nii pikk?
Tean seda seadust isegi aga selleks ma ju kirjutasingi, et seda mulle lahti natuke seletataks lähtuvalt minu küsimustest/teemast!!!- kas on tegemist seaduse rikkumisega?
Millist tööd sa teed? Ehk on selline tööaeg kollektiivlepingus ja kooskõlastatud tööinspektsiooniga? Muidu küll seaduslikku alust ei ole.
Lisan Töö-ja puhkeja seaduse § 15-ne
§ 15. Igapäevase tööaja kestus summeeritud tööaja arvestuse korral
(1) Summeeritud tööaja arvestuse korral võib vahetus kesta kuni 12 tundi.
(2) Summeeritud tööaja arvestuse korral võib igapäevane tööaeg kesta:
1) 1314-aastastel või koolikohustuslikel töötajatel kuni 5 tundi;
2) 15-aastastel töötajatel, kes ei ole koolikohustuslikud kuni 7 tundi;
3) 1617-aastastel töötajatel, kes ei ole koolikohustuslikud kuni 8 tundi.
(3) Tööandja asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul võib kohaldada käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust suurema töötundide arvuga vahetust kuni 24 tundi tingimusel, et töötajale antakse kompenseeriv puhkeaeg, järgmistele töötajatele:
1) valve- ja turvatöötajad;
2) tervishoiu- ja hoolekandetöötajad;
3) päästeteenistujad;
4) töötajad, kelle suhtes on selline võimalus ette nähtud kollektiivlepinguga
no mina töötan 7-23 seega siis 16 tundi....siis on see ka ju seadusega vastolus?
Oleneb mis töö peal oled ja kas TI nõusolek on olemas! Kui ei kuulu sa p(3) alla siis seadusega vastuolus.
(3) Tööandja asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul võib kohaldada käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust suurema töötundide arvuga vahetust kuni 24 tundi tingimusel, et töötajale antakse kompenseeriv puhkeaeg, järgmistele töötajatele:
1) valve- ja turvatöötajad;
2) tervishoiu- ja hoolekandetöötajad;
3) päästeteenistujad;
4) töötajad, kelle suhtes on selline võimalus ette nähtud kollektiivlepinguga
Ja veel, ületunni arvestus on eraldi!!! See kui ette nähtud sul 12h aga teed nõusolekul 4h lisaks see teine teema.