Jäta menüü vahele
ületunnid
 
Notifications
Clear all

ületunnid

2 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
352 Vaatamised
 ruth
(@ruth)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#2681]

Kuidas arvestatakse ületunde kui töötaja töötab osalise tööajaga, st 6 tundi päevas? Kas kõik mis üle selle 6 tunni päevas on ületunnid?
Töölepingus on punkt, et töötaja normtööaeg on 6 tundi päevas ja 12 tundi nädalas, kusjuures tööaja arvestust peetakse summeeritult 4 kuu lõikes.
Kas sellisel puhul üldse kehtib summeeritud tööaja arvestus?



   
Tsiteeri
 A
(@A)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui tööajanormi täidetakse tööpäevast pikema ajavahemiku jooksul, kohaldatakse tööaja summeeritud arvestust.
Tööaja summeeritud arvestuse korral on tööandja kohustatud koostama tööajakava kogu arvestusperioodi või vähemalt iga kalendrikuu kohta ning tegema selle töötajatele teatavaks hiljemalt viis päeva enne arvestusperioodi või kalendrikuu algust.
-----------------
Nii, et kõik mis üle 6 tunni päevas (2 päeva nädalas) on ületunnid.



   
ReplyTsiteeri