Jäta menüü vahele
üüritulu ja emapalk
 
Notifications
Clear all

üüritulu ja emapalk

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
242 Vaatamised
(@ülle)
Joined: 20 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#3134]

Kui ma olen saanud emapalka 5 kuud aastas ja üüritulu 4 kuud, kas siis pean üüritulult tulumaksu maksma. Aastane tulumaksu summa ei ületa tulumaksuga maksustatavat miinimumsummat.



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tee väike arvestus tuludeklaratsiooni abil ja saad teada kas pead maksma juurde; saad tagasi või jääb kõik nii. Meil siin on väga raske ühest(jah või ei) vastust anda teadmata summasid jms. mida arvestuseks vaja.

kiire valem:
aasta tulud kokku - lubatud mahaarvamised = maksustamisele kuuluv summa * 23% = tulumaksu kohustus - aasta jooksul makstud/kinnipeetud tulumaks = juurdemaks/tagasimaks/null



   
ReplyTsiteeri
(@Marko)
Joined: 18 aastat tagasi
Postitused: 1
 

kinnipeetud tulumaks 9828 palju tagasi saab



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Eelmisel aastal oli kinnipeetud tulumaks 22 %.
Ainult tulumaksu numbri järgi ei ole küll võimalik mingit tagasisaamist arvestada.
Selleks on vaja ka arvestatud ( bruto) numbrit



   
ReplyTsiteeri