Olen tööl määramata ajaks sõlmitud töölepinguga(tööstaaž- 2,5 aastat), kuid nüüd soovib tööandja vanad töölepingud vahetada uute vastu (täiesti uued, mitte vana lepingu lisad). Probleem selles, et uues lepingus on tingimused kehvemad kui vanas. Mind huvitaks, mis juhtub, kui ma keeldun uuele lepingule alla kirjutamisest, kuna see kahjustab ju minu huve. Kas mind saab sel juhul vallandada? Samuti ei ole ma näinud uut kollektiivlepingut, mis olevat kehtima hakanud pool aastat peale minu tööle asumist selles firmas(uue kollektiivlepingu olemasolust lugesin alles uuest lepingust).
Töölepinguseaduse 4 peatükk §59-70 Töölepingu muutmine. Loe seda ja ehk leiad vastuse. Üldjuhul on muutmine võimalik poolte kokkuleppel, aga on ka erinevaid variante, mil tööandja teeb seda ühepoolselt.
Sellisel juhul toimib prg.82