Kuidas peab tööandjale haiguslehele jäämisest teatama. Teatasin talle haiguslehe-eelsel tööpäeval, et homsest ma jään haiguslehele. Ta nägi, et olen haige. oli nõus. Hommikul teatasin veelkord, et ma ikka tõesti e tule, mul on tänasest haigusleht. Polnud häält rääkida, saatsin sms-i.
Lihtsa töötaja seisukohast on ju seda täiesti piisavalt, kui ta sai SMS kätte ja seal sisaldus ka see, millal arst tagasi kutsus ehk umbes teadmine, mis kuupäevani sind kindlasti ei ole - keegi peab ju vahepeal ka sinu töö ära tegema ja seda tuleb veidi ette planeerida.
Aitäh, k.
Mind huvitab just hetkel see, mismoodi ja MIS SEADUSES on see paika pandud, kuidas ja kui ruttu tööandjale haiguslehele jäämisest teatada. On välja kujunenud oma tavad ehk, aga kusagil peab see ju ka ametlikult kirjas olema? Mina ei suuda leida....
Kas keegi teab?
Seaduses see kirjas ei olegi. Tavaliselt sätestab teatamise korra tööandja sisekorra eeskirjadega.
Ega see probleem juhuslikult piirivalves ei olnud???
Ei.