kuidas suhtuda sajasse, et tööandja tahab panna ülesse kaamerad, et jälgida töötajaid?
endale tundub, et kaamerad on varaste jaoks...
Ega Suurtüki NK AS tegemist pole? Seal ka omanik nuhib töötajate järgi päris haiglassel moel
Kaamerad ei ole reeglina mõeldud ainult töötajate jälgimiseks vaid muud tegurid hoopis tähtsamad! Pole selles midagi kummalist ja seaduse vastast.
meil on juba poes kaamerad. võimalike varguste avastamiseks.ja personali juht ütles selge sõnaga, et müüjate jälgimiseks, et vaatata ega keegi ei looderda.
samas neile on see juba looderdamine kui me 12 tunnisel tööpäeval üle poole tunni puhkepausi teeme päeva jooksul.
Aga kui ostjaid ei ole :-)? Hakkate ise riiuleid segamini ajama ja siis korrastama, et tööandja näeks, et te ikka töötate, sest muidu ju passite niisama. Ja loomulikult ei tohi te ju ka istuda, vaid peate koguaeg seisma. Olen ise kord veidi töötanud sellises kohas... Kahju et tööinspektorid nii harva selliseid kohti külastavad.Kindlasti on töökeskkonnaseadusest tulenevad nõuded ka täitmata ja süüdi on kõiges muidugi laisad töötajad. Kaamerad iseenesest ju halba ei tee, kui vargust aitavad tuvastada aga poevargad ju nüüd looduskaitse all, neid tabamise korral karistus ju ei oota.