töölepingus on kirjas töötaja kohustus:hüvitama tööandjale materjaalse kahju, mille ta on põhjustanud temale tööandja poolt üle antud vara kaotsiminekust, kasutamiskõlbmatuks muutmisest või põhjendamatust väärtue vähenemisest.
töötan toidupoes ja tahaks teada mis siis selle alla käib.
kas töövahendid või ka kaup poe riiulitel?
lugemist: Materiaalne vastutus tööõigussuhetes
http://raamatupidaja.ee/185009art/
aga kuidas sellest aru saada?
kas mul on nüüd täielik materjaalne vastutus või osaline või kollektiivne?
Aru saad kui vaatad, Mis lepingule alla kirjutasid?
see oli tööleping millele alla kirjutasin. seal oli lihtsalt töötaja kohustustes selline punkt.
nüüd aga toodi allakirjutamiseks inventuuripäeval kollektiivne varalise vastutuse leping. seni pole seda meil veel olnud.
see siis tähendab, et kui mei ei suuda ise tõestada, et pole kahju tekkimises süüdi siis peame ikka kinni maksma kahju mis on tekkinud...ka vargused?
ei tahaks sellega nõus olla. kuna ka politsei väitis, et meie kauplusel peaks olema turvamees kuna see on nii suur. aga tööandja ei ole huvitatud sellest,sest neile nii odavam.
on küll kaamerad mis ei lindista. aga neid pole ju lellegi aega jälgida kui tööd palju ja korraga tööl vaid 2 müüjat?
kuhu siis pean pöörduma kui pole selle puudujäägi maksmisest vaimustuses.?
Varalise vastutuse leping käib ikka koos töölepingu sõlmimisega, on töölepingu lisa. Kui seda pole varem olnud ja pole kohe allkirjastatud, siis nüüd mitu aega hiljem (esimesel inventuuripäeval näiteks) võib kaupluse omanik sellega perset pühkida. Et nüüd siis ärkas ja proovib kahjud(vargused jm) teie kaela surada. Kaval vennike aga see tal läbi ei lähe, kui teie kusagile alla ei kirjuta tagantjärgi. JA NÕUDA TA TAGANTJÄRGI SEDA EI SAA. Ja nõu küsi ikka töövaidlusinspektorilt.