Vanema lisapuhkuse eest on ettenähtud 66.- krooni päevas , millised maksed kaasnevad sellega (tulumaks, sots.maks,töötuskindlustus)? Kas riik hüvitab 66.- päevas või 66.- miinus maksed?
Tänan.
Tööandja maksab töötajale 66.- miinus tulumaks, muid makse sellelt summalt ei arvutata. Tööandja teeb hüvitise taotluse kohalikule pensionametile ja pensioniamet kannab tööandjale 66.- ühe päeva eest.
Ja TSD peal on väljamakse kood 14
Kõik on õige,nii ta ongi.
esimest korda puutun sama teemaga kokku ning leidsin siit oma küsimusele osalise vastuse. aga kuidas toimub lisapuhkuse taotlemine riigilt. kas on mingi blanket olemas või pean ise sots.kindl.ametile avalduse kirjutama?
tänud ette.
http://www.ensib.ee, sealt valid "Sotsiaalkindlustusameti blanketid" ja blankettidest valid "Andmik Riigieelarve vahenditest puhkusetasu ja palga hüvitise taotlemiseks"