Jäta menüü vahele
Ajutine tööleping
 
Notifications
Clear all

Ajutine tööleping

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
915 Vaatamised
(@Kadri)
Joined: 22 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter   [#657]

Töötasin suvel laagris ametlikult kaks nädalat. kuid nüüd ei esitanud tööandja tuludeklaratsiooni ja ma ei saa oma raha tagasi. samuti oli tööajal segadus maksude protsendiga, mis minu töötasult maha läksid. kui palju pean ma makse maksma, kui mu nädalapalk oli 800.-? Tööandja lihtsalt kooris naha ja nüüd tahaks teada, palju temalt saaks tagasi nõuda. ette tänades, kadri



   
Tsiteeri
(@kadri)
Joined: 22 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter  

veel seda,et töölevõtja oli fie. kas see omab tähtsust?



   
ReplyTsiteeri
(@lille)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui kahe nädala palk oli kokku 2*800= 1600 krooni ja see maksti välja korraga, siis oleks pidanud tööandja maksu kinni pidama nii: 1600-16(1% töötuskindl)*26%(412 tulumaks), kui kogumispensioni ei ole, jääb väljamaks 1600-16-412=1172 krooni kätte.
Kui aasta jooksul tulu ei ületanud 12000 krooni, ei saa tagasi midagi, aga deklaratsiooniks peab FIE andmed ikka esitama.



   
ReplyTsiteeri
(@Kadri)
Joined: 22 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter  

Kuna olen üliõpilane, siis ma oleks kõik oma maksud tagasi saanud,vähemalt maksuameti järgi. Ja palju see kogumispensioni maha läheb? Ma nimelt 1983 sündinud ja mulle see kohustuslik. Aitäh abi eest 🙂



   
ReplyTsiteeri
(@lille)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

1600-16-32(2% kogumispension)*26%(404 tulumaks)
seega saad kätte 1600-16-32-404=1148



   
ReplyTsiteeri