Probleem siis seesugune,et teen avalduse tööandjale töölepingu rikkumise eest ja nõuan ka rahasid.Avaldusse pean kirjutama summa mida on mul õigus saada. Aga mida on mul õigus saada?
Tööle läksin 23.05.2008
Ma käisin tööl soomes, lähetusrahasid ei saanud,vaid pidin selle raha välja teenima, rahad tulid üle 3korda kuus. Palgapäev lepingus kirjas üks, hilinesid pidevalt rahad.
Mis aja eest mul õn võimalik viiviseid nõuda ja kas viimaste kuude põhipalka on võimalik nõuda,kui ma seda saanud pole? Ja puhkuseraha vms? Mida ma võin nõuda ja mismoodi ma arvutan seda?
Palga nõudeid on õigus nõuda tööandjalt tagasiulatuvalt 3 aastat.
Loodan, et mõni targem oskab sulle anda ka arvutusvalemi.
Avaldus tee ikka töövaidluskomisjonile,mitte tööandjale.
Kui sul on normaalne tööandja ja tahad tema juures edasi töötada, siis ütle tööandjale, et oled nõus asja ilma töövaidluskomisjonita lahendama.
Kui ei ole normaalne, ja riskid sellega, et suhted rikutud, ning praeguses majanduslikult raskes olukorras jääd tööta, siis pöördu töövaidluskomisjoni poole.
Edu!