Probleemiks juhatus liikme töö eest makstava tasu maksustamine.Kui töötaja töötab töölepingu alusel ja lisaks sellele on ka juhatuse liige ja saab selle eest tasu, kas see
maksustatakse nagu töötasu?
Jah maksud ja maksustamine kõik samane kui töötasu puhul v.a. see, et töötuskindlustusmaksu(0,3% ja 0,6%) ei arvesta.
Juhatus liikme töö eest makstav tasu maksustakse küll palgaga sarnaselt, aga et töötuskindlustusmaksu(0,3% ja 0,6%) ei arvesta. Aga kas siis haigusrahale on juhatuse liikmel õigus?
Mis pistmist on töötuskindlustusmaksul(0,3% ja 0,6%)haigusrahadega?
Õigus haigusrahale on liikmel siis kui ta on HK arvele võetud ja sots.maksu makstakse.
Ajutise töövõimetuse hüvitis on rahaline kompensatsioon, mida haigekassa maksab töövõimetuslehe alusel kindlustatud isikule, kellel jääb ajutise töövabastuse tõttu saamata sotsiaalmaksuga maksustatatud tulu.
Ajutise töövõimetuse hüvitist makstakse töövõimetuslehe alusel inimestele, kes on kindlustatud tööandja kaudu. Töövõimetushüvitise arvutamisel lähtub haigekassa Maksu- ja Tolliametist saadavatest andmetest.
http://www.haigekassa.ee/tooandjale/edastamine/rvk/#3
Kas alustaval firmal, millel on üks omanik ja töötajaid veel ei ole saab juhatuse liikmele maksta 1000eek kuus isikliku sõiduauto kasutamise kompensatsiooni.
Jah saab.
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13116699
§ 1. Reguleerimisala
(1) Määruses sätestatakse avalikule teenistujale, töötajale ja juriidilise isiku juhatuse või juhatust asendava organi liikmele teenistus-, töö- või ametiülesannete täitmisel isikliku sõiduauto kasutamise kulude maksuvaba hüvitise maksmise tingimused.