Jäta menüü vahele
tööandja ei maksa p...
 
Notifications
Clear all

tööandja ei maksa palka

6 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
1,065 Vaatamised
(@rahatu)
Joined: 23 aastat tagasi
Postitused: 1
Topic starter   [#276]

Mis teha, kui tööandja ei ole maksnud välja viimast palka (palgapäev oli 10:07)?



   
Tsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 23 aastat tagasi
Postitused: 45
 

Halb lugu. Proovige oma tööandjaga sellest rahulikult rääkida (olete oma töötasu ju väljateeninud), aga kui sellest midagi välja ei tule, siis seadusega on teil täielik õigus nõuda viivist:

Palgaseadus

§ 35. Tööandja vastutus palga maksmise või ülekandmisega viivitamise eest

Palga maksmisega või töötaja pangakontole ülekandmisega viivitamise eest maksab tööandja töötajale iga viivitatud päeva eest viivist 0,5% maksmisele või ülekandmisele kuulunud palgast.

Abi selleks saate Tööinspektsioonist, kusjuures kõik avaldused mis oma tööandjale esitate, tehke kirjalikult.



   
ReplyTsiteeri
 Eha
(@Eha)
Joined: 23 aastat tagasi
Postitused: 71
 

Lisaks Maie poolt soovitatud avalduse kirjutamisele tuleb need ka lasta registreerida kui sissetulnud kirjad ja kindlasti küsige endale koopiad.



   
ReplyTsiteeri
(@piret)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui miski ei aita, on töötajal õigus lõpetada tööleping lepingutingimuste rikkumise tõttu. Ette peab teatama 5 päeva ja töötaja saab 2 kuu keskmise palga jagu hüvitist.



   
ReplyTsiteeri
(@tööline)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

to: piret (ja ka teised kes selle seadusepunkti olemasolust teavad)
Kas see 5 päeva ette teatamine ja 2 kuu keskmise hüvitis on kusagil seadustes kirjas? Lappasin kõikvõimalikud asjasse puutuvad seadused läbi, kuid kahjuks mina midagi sellist küll ei leidnud. Palun võimalusel siia kirja panna mis seaduse millise paragrahviga tegemist on.



   
ReplyTsiteeri
(@marge)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

TLS paragrahv 82



   
ReplyTsiteeri