Mis teha, kui tööandja ei ole maksnud välja viimast palka (palgapäev oli 10:07)?
Halb lugu. Proovige oma tööandjaga sellest rahulikult rääkida (olete oma töötasu ju väljateeninud), aga kui sellest midagi välja ei tule, siis seadusega on teil täielik õigus nõuda viivist:
Palgaseadus
§ 35. Tööandja vastutus palga maksmise või ülekandmisega viivitamise eest
Palga maksmisega või töötaja pangakontole ülekandmisega viivitamise eest maksab tööandja töötajale iga viivitatud päeva eest viivist 0,5% maksmisele või ülekandmisele kuulunud palgast.
Abi selleks saate Tööinspektsioonist, kusjuures kõik avaldused mis oma tööandjale esitate, tehke kirjalikult.
Lisaks Maie poolt soovitatud avalduse kirjutamisele tuleb need ka lasta registreerida kui sissetulnud kirjad ja kindlasti küsige endale koopiad.
Kui miski ei aita, on töötajal õigus lõpetada tööleping lepingutingimuste rikkumise tõttu. Ette peab teatama 5 päeva ja töötaja saab 2 kuu keskmise palga jagu hüvitist.
to: piret (ja ka teised kes selle seadusepunkti olemasolust teavad)
Kas see 5 päeva ette teatamine ja 2 kuu keskmise hüvitis on kusagil seadustes kirjas? Lappasin kõikvõimalikud asjasse puutuvad seadused läbi, kuid kahjuks mina midagi sellist küll ei leidnud. Palun võimalusel siia kirja panna mis seaduse millise paragrahviga tegemist on.
TLS paragrahv 82