Kui töötaja jääb haigeks ja põhitöökohal täidetakse sinine leht ära, mitme perioodi kohta teised tööandjad peavad tulutõendi esitama? Kas eelmise 6 kuu kohta või eelmise aasta kohta või eelmise kalendaarse aasta kohta?
Minu teada pole enam vaja tööandjal tulutõendit esitada, sest tasud arvutatakse sellele isikule eelnenud kalendriaastal arvestatud (sotsiaalmaksuga maksustatud) tulu põhjal.
Põhitöökohta esitad haiguslehe,teise töökohta
esitad tõendi haigusperioodi kohta,tõendile
märgib tööandja oma nime,reg.numbri ja põhipalga,nagu haig.lehelgi. Töötasu võtab
Haigekassa ise Maksuametist eelneva aasta kohta.
Tööandja tõendile märgitakse inimese põhipalk. Kui põhitööandja juures on põhipalk suurem alampalgast, siis teiste tööandjate käest ei pea tõendit võtma. Kui aga põhipalk on väiksem alampalgast, siis peaks ka teistelt
tööandjatelt tõendi võtma. Hüvitis arvutatakse eelnenud aasta kogu sotsiaalmaksuga maksustatud tulu põhjal, st arvestatakse nii põhitöökohta, töövõtulepinguga tehtud tööd jne.