Jäta menüü vahele
haigusleht ja puhku...
 
Notifications
Clear all

haigusleht ja puhkus

11 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
1,055 Vaatamised
(@huviline)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#1660]

Tere, küsimus selline et lähen 1 juunist plaaniliselt puhkama ja selleks avalduski kirjutatud. Nüüd saan haiguslehe paariks kuuks arvatavasti.. Kuidas see mu puhkuserahade saamist mõjutab ja kas ma olen siis korraga nii haiguslehel ja puhkusel? Tänan ette vastamise eest!



   
Tsiteeri
(@kessu)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Siis sa oled ainult haiguslehel ja puhkuseraha ka muidugi ei saa. Korraga kohe kindlasti ei saa olla haige ja puhkusel. Peate leppima tööandjaga kokku uue puhkuse aja, kas lükkate edasi kuni haiguslehe lõpuni või viite hoopiski teisele ajale üle.



   
ReplyTsiteeri
(@huviline)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

aga kui ma olen juba aasta ja 5 kuud töötanud ilma puhkuse raha saamata, siis saan ma selle aasta eest ikkagi küsida ja tööandja ei saa keelduda maksmast isegi kui ma haiguslehel olen?



   
ReplyTsiteeri
(@to huviline)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Saan su jutust aru nii, et soovid puhkuseraha, aga mitte puhata, kuna oled haiguselehel ligi 2 kuud. Nii päris ei saa s.t nõuda tööandjalt seaduse rikkumist. Korraga ei anna olla haiguslehel ja puhkamas. Kõige mõttekam on see, kui oled haiguslehel ja lepid tööandjaga kokku, et pärast seda lähed puhkusele ja saad oma puhkuserahad vahetult enne seda kätte.



   
ReplyTsiteeri
(@huviline)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

aga kas oleks siis korrektne kui ma olen juba puhkusel paar päeva ja rahad käes ning siis võtan haiguslehe?



   
ReplyTsiteeri
 Urve
(@Urve)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ei ole korrektne.Kui jääd haiguslehele ja puhkuse päevi ei kasuta, st. puhkus ei lükku edasi,vaid peale haiguslehte tuled tööle, siis teeb raamatupidaja tagasiarvestuse ja maksad puhkuseraha tagasi. Puhkuseraha ei ole võimalik lihtsalt maksta, vaid ikka puhkamise aja eest. Puhkusekompensatsiooni saab ainult töölepingu lõpetamisel.



   
ReplyTsiteeri
 anni
(@anni)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ei saa ka teemapüstitaja probleemist aru - kui ei ole puhkust olnud, ei ole ju ka puhkuseraha õigust saada - selle aja eest käid ju tööl ja saad tehtud töö eest palka! Kui jääd haigeks, saad haiguslehel oldud aja eest haigusraha...



   
ReplyTsiteeri
(@huviline)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

aga inimesed, kes ei võtagi oma puhkust välja selles mõttes et käivad tööl edasi, saavad ka ju puhkuseraha..



   
ReplyTsiteeri
(@molly)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

puhkuseseadus § 7 tööandjal ei ole õigust jätta puhkust andmata ja töötajal ei ole õigust puhkusest loobuda.
need töötajad,kes ei võta oma puhkust välja ei saa oma puhkuseraha enne kui töölt lahkuvad ja saavad selle puhkusekompensatsioonina.
puhkusenõude õigus kehtib kuni nelja viimase aasta eest antavale puhkusele



   
ReplyTsiteeri
 anni
(@anni)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

ja ma ei näe ka ühtki põhjust, miks töötaja peaks loobuma puhkusest ja võtma välja ainult raha - nii rikub ta ju oma tervist ja riik peabki seadustega hoolt kandma selle eest, et selliseid asju ei juhtuks.



   
ReplyTsiteeri
 ellt
(@ellt)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui töötaja saab raha puhkust ärakasutamata, on see seaduse jäme rikkumine, kuid seda kasutavad paljud tööandjad. Oletan, et sel juhul saab töötaja raha nö"puhkusel viibitud aja eest" preemia näol.



   
ReplyTsiteeri