olin 2008a. lapsega kodus ja sain vanemahüvitist,mille järgi arvestatakse siis 2009a haigusraha?
Tööandja arvutab haigusraha 4-8 päeva eest sinu 6 eelneva kuu järgi ja alates 9 päevast maksab haigekassa palga alammäära järgi.
See on siis nii, et tööandja maksab viimase 6-kuu keskmisest 70% ja Haigekassa eelmise aasta summast 70%?
Kas tema puhul Haigekassa maksab 70% miinimumtöötasust?
Jah
§ 55. Kalendripäeva keskmise tulu arvutamine
(3) Kui käesoleva seaduse § 5 lõike 2 punkti 1 või 2 alusel kindlustatud isiku eest kalendripäeva keskmise tulu arvutamisel aluseks oleval kalendriaastal ei makstud sotsiaalmaksu, siis võrdub kalendripäeva keskmine tulu töötajaga kokkulepitud töötasu ja arvu 30 jagatisega, kuid see ei tohi olla üle Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud kuu töötasu alammäära ja arvu 30 jagatise. Kalendripäeva keskmise tulu arvutamisel lähtutakse töövõimetuslehel märgitud töökohustuste täitmisest vabastuse alguspäevale eelnenud päeval kehtinud töötajaga kokkulepitud töötasust või Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuu töötasu alammäärast.
Kui töötaja ei ole 2 kuud töötasu saanud, kas tööandja poolt arvestatud haigushüvitiselt
võib arvestada väljamaksmisel tulumaksuvaba summaga, mis on kasutamata, või tuleb tulumaks ikkagi kinni pidada.
Loomulikult võib maksuvaba tulu rakendada.