Asusin tööle 01.jaanuar 2006, eelmine aasta puhkasin 2 nädalat, selle aasta alguses võtsin veel 2 nädalat (niisiis eelmise aasta puhkuse) ja suvel juulis puhkasin ka 2 nädalat. Tegelikult tahtsin suvel puhata 4 nädalat, kuid tööandja ütles, et pole välja teenitud nii palju...? Kas siis näiteks aasta lõpupoole on mul ikka õigus saada veel 2 nädalat? Samas kasvatan kahte alla 12- aastast last ja nagu lugesin, et tööandja peaks siiski võimaldama mulle sobival ajal puhkuse aga nojahh, paljugi mis peaks... Nii et kuidas ikkagi seda puhkust välja teenitakse ja kui juba teist aastat tööl olla, kas ikka pole siis suveks 28 päeva puhkust ette nähtud?
Kas puhkuste ajakava koostati aasta alguses?
Teisel tööaastal õigus kogu jooksva tööaasta puhkusele - teil see kätte saadud, 14 päeva aasta alguses ja juulis 14 päeva.
Esimesel tööaastal õigus puhkusele võrdeliselt töötatud kuude arvuga.
Puhkuseseadus https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12778242
on küll õigus puhata aasta lõpus 2 nädalat, sest perioodi eest 01.01.2007-31.12.2007 oled saanud puhkust ainult 2 nädalat.