Tere,
kas keegi oskab öelda, kus on kirjas, et tööandja peab säilitama mulle sama töökoha lapse 1,5 aastaseks saamiseni?
Seda ei ole kuskil kirjas!
Tööandja PEAB säilitama lapsehoolduspuhkusel olevale töötajale töölepingus kokkulepitud töö ja tingimused kuni lapse 3-aastaseks saamiseni.
PuhS §29. Lapsehoolduspuhkus
(1) Lapse emale või isale antakse tema soovil lapsehoolduspuhkust kuni 3-aastase lapse kasvatamiseks. Lapsehoolduspuhkus lõpeb hiljemalt lapse 3-aastaseks saamise päevale järgneval päeval.
(2) Kui ema või isa ei kasuta lapsehoolduspuhkust, võib puhkuse anda lapse tegelikule hooldajale, kes seaduslikul alusel elab Eesti Vabariigis.
(3) Lapsehoolduspuhkust võib kasutada ühes osas või osade kaupa igal ajal kuni 3-aastase lapse kasvatamiseks.
(4) Lapsehoolduspuhkust ei anta, kui laps elab sotsiaalhoolekandeasutuses.
(5) Lapsehoolduspuhkuse ajaks tööleping või teenistussuhe peatub ja töötajale makstakse selle aja eest hüvitist vastavalt vanemahüvitise seadusele või lapsehooldustasu vastavalt riiklike peretoetuste seadusele (RT I 1997, 42, 676; 77, 1309; 1998, 86/87, 1407; 1999, 10, 150; 16, 273; 67, 657; 82, 749; 2000, 102, 668).
Aga kui töötaja tuleb tööle peale lapse 3-aastaseks saamist (ehk peale lapsehoolduspuhkust), mis tööd tööandja peaks siis talle pakkuma. Kus seaduses see kirjas on?
Ikka sama töö mis töölepingus kokkulepitud. TL saab muuta ainult poolte kokkuleppel või kui tööd enam pole tuleb TL lõpetada. Sellest kõigest räägib Töölepingu seadus.