Mul on selline mure...
Umbes kuuaega tagasi vahetasin tõõkoha ja nüüd sain teada et ma olen 1.5 kuu rase. Tõõ on raske,pean tõstma raskeid asju.Mul on praegu katse aeg ja ma kardan et mind valandavad kui saavad teada et olen rase.
Kui sa oma tööga toime ei tule, siis tõenäoliselt lõpetatakse su tööleping katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu. Seda võib teha vaid tööinspektori loal, aga ilmselt see luba ka saadakse.
Äkki on võimalik jääda haiguslehele, kuna töö on raske? Räägi arstiga.
Saaks ka ehk paluda kergemale tööle üle viimist, kui muidugi on sellist tööd ettevõttes üldse pakkuda!! Aga niisama tööandja sind vallandada ei tohi, tal peab olema kooskõlastus tööinspektsiooniga jah!!
Nad ei saa mind valandada isegi kui mul on katse aeg?
Saavad küll, kui põhjust on. Ja põhjuse leiab alati (kahjuks).
Vallandada saab katsaja lõpus ebarahuldavate töötulemuste tõttu, aga mitte rase olemise pärast.
Kahjuks võivad praktikas need kaks asja tihti segi minna. Öeldakse küll, et ei saanud tööga hakkama, aga tegelikult .... .
Sry, ebarahuldavate töötulemuste tõttu ei saa vallandada mitte ainult katseaja lõpus, vaid igal hetkel katseaja jooksul.