Jäta menüü vahele
katseaeg
 
Notifications
Clear all

katseaeg

5 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
238 Vaatamised
(@reelika)
Joined: 18 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter   [#5434]

Tööandja lõpetas töölepingu katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu, millega töötaja rahul ei ole, sest oma tööülesannetega sai ta hästi hakkama. Kas tööandja peab ebarahuldava tulemuse kuidagi tõendama, et välistada töötaja vallandamine muudel põhjustel?Kusjuures tööandja ei põhjendanud, mis tingis sellisel alusel lepingu lõpetama. Milliseid õiguskaitsevahendeid saab kasutada töötaja või on ta katseaja kestel täielikult tööandja meelevallas? Et kui nägu ei meeldi, siis nägemist....



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ei pea töötajale midagi tõendama, suuliselt põhjendada võiks aga ei pea.
Kui omavahel klappi pole siis on see piisav põhjus. Katseaeg ei ole ainult tööandja heaks vaid ka töötajale kasulik. Kui tunned, et sulle on liiga tehtud võid pöörduda töövaidliskomisjoni või kohtu poole, et TL lõpetamise õigsus vaidlustada.

TLS §33. Katseaeg
(1) Töölepingus kokkulepitud tööde tegemiseks töötajal vajaliku tervise, võimete, suhtlemisalase sobivuse ja kutseoskuste kindlakstegemiseks võib töölepingus ette näha katseaja.

§34. Katseaja tulemused
(1) Katseaja tulemused määrab kindlaks tööandja. Kui tööandja ei ole rahul katseaja tulemustega, on tal õigus töölepingu lõpetada (§ 86 punkt 5). Katseaja kestel on töötajal õigus tööleping lõpetada.



   
ReplyTsiteeri
(@Reelika)
Joined: 18 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter  

Aga kuidas on lood siis kui tegemist ei oleks töölepinguga, vaid tööle vormistamine toimuks käskkirja alusel (avalik teenistus)?



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Oleks on sa mis poleks, kui ise ka ei tea mille alusel töötad siis mida õigupoolest nõuada taha või mis õigusi nõuad!? Loe ATS saad teada aga sisuliselt katseaegadel vahet pole.



   
ReplyTsiteeri
(@Reelika)
Joined: 18 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter  

Töötasin avalikus sektoris ehk siis riigiasutuses. Ning sellepärast paningi algselt töölepingu,sest katseaegadel vahet ei tohiks olla, aga polnud päris kindel.



   
ReplyTsiteeri