Jäta menüü vahele
Puhkus - ei saa täp...
 
Notifications
Clear all

Puhkus - ei saa täpselt aru

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
241 Vaatamised
 Mai
(@Mai)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#5435]

Tere

Töötan põhipalgaga. Iga aasta alguses on mul palk natuke tõusnud. Lisatasu olen saanud ainult jõuludel.Küsimus ongi selline: Kas puhkusele minnes peab säilitama minu palga või võib säilitada palga ja hoopis maksta keskmise järgi. Puhkusehüvitis on seaduses sellisena kirjutatud (Puhkuseseadusest läksin lingi kaudu)
3) Kui töötajale maksti viimasel kuuel kuul töötatud aja eest ainult põhipalka, säilitatakse kokkulepitud palk. Kui palga maksmist jätkatakse, siis säilitatav palk makstakse välja enne puhkuse algust. Kui palga arvestamisel võeti arvesse töömaht või maksti lisatasu või preemiat, arvutatakse puhkusetasu päevatasu järgi.

Kas ma olen õigesti aru saanud kui ütlen, et jaanuaris puhkust võttes tuleb jõulupreemia pärast arvestada keskmise pärast. Juunis sama lugu mis jaanuaris, aga juulis tuleks säilitada palk?

Ette tänades

Mai



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui jõulupreemia on saadud töö eest siis võetakse ta puhkusetasu arvutamisel ka arvesse aga kui see tööeest saadud jõulupreemia on kogu aasta töö eest siis see jagatakse enne 12-ga ja arvesse läheb osadena olenevalt mis kuud jäävad puhkusetasu arvutamise vajadusele eelnevaks kuueks kuuks.
Nii, et igat puhkusetasu arvestust tuleb vaadelda eraldi - mis ja kuidas.



   
ReplyTsiteeri
(@Helga)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Sa oled täiesti õigesti aru saanud, kui viimase 6 kuu jooksul on makstud lisatasu või preemiat PEAB arvutama puhkusetasu 6 kuu keskmise järgi (kui preemia maksti detsembris, aga aasta tulemuste eest, siis tõenäoliselt on see summa jagatud eelmise aasta kuude vahel). Kui keskmise järgi tuleb summa väiksem kui põhipalk, siis tööandja VÕIB kasutada töötajale soodsamat varianti säilitades põhipalga, aga ei PEA.



   
ReplyTsiteeri
 Mai
(@Mai)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tere taas

Suured tänud, nüüd sain selgust.
Tänud ka äraseletamast, mis preemiaga teha tuleb:)

Mai



   
ReplyTsiteeri