Kui ettevõtte võtab üheks nädalaks tööle töötaja, siis kas temaga on vaja sõlmida tööleping või aitab suusõnalisest lepingust?
Kus ma leiaks selle kohta andmeid seadusest?
Loe Töölepinguseadust. Töötamise kuni 15 kp võib ka suuliselt kokku leppida.Kas tegemist on alaealise tööle võtmisega?
17 aastasega.
Tööpäeva pikkus kuni 7 tundi päevas.
Töö-ja puhkeajasedause § 5. Lühendatud tööaeg
(1) Lühendatud tööaeg on:
1) 1314-aastasel või koolikohustuslikul töötajal 4 tundi päevas ehk 20 tundi nädalas;
2) 15-aastasel töötajal, kes ei ole koolikohustuslik 6 tundi päevas ehk 30 tundi nädalas;
3) 1617-aastasel töötajal, kes ei ole koolikohustuslik 7 tundi päevas ehk 35 tundi nädalas;
4) töötajatel, kes töötavad allmaatöödel, tervistkahjustavatel ja eriiseloomuga töödel - kuni 7 tundi päevas ehk kuni 35 tundi nädalas;
5) koolide ja muude lasteasutuste õpetajatel, kasvatajatel ning teistel õppe- ja kasvatusalal töötavatel isikutel, samuti tervishoiuteenuse osutajaga sõlmitud töölepingu alusel töötavatel psühholoogidel ja logopeedidel kuni 7 tundi päevas ehk kuni 35 tundi nädalas.
(2) 1314-aastast või koolikohustuslikku töötajat võib tööle rakendada ainult koolivaheajal või loomingulise töötajana kultuuri-, spordi- või reklaamitegevuse alal.
(3) 1317-aastast töötajat võib tööle rakendada, arvestades käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 13 ja lõikes 2 toodud tööajapiiranguid tingimusel, et töö ei kahjusta töötaja tervist, ohutust, arengut, kõlblust ega takista osalemist õppetöös.
(4) Allmaatööl, tervistkahjustaval ja eriiseloomuga tööl lühendatakse töötajate tööaega, kui nad töötavad neis tingimustes vähemalt 30 tundi nädalas.
(5) Käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 4 nimetatud allmaatööde, tervistkahjustavate ja eriiseloomuga tööde ja punktis 5 nimetatud ametikohtade loetelu ning lühendatud tööaja kestuse kehtestab Vabariigi Valitsus.
[RT I 2002, 99, 576 jõust. 1. 01. 2003]
Ainult töö tegemiseks, mille kestus ei ületa kaht nädalat, võib töölepingu sõlmida suuliselt. TLS § 28
Lõpetada tuleb kirjalikult.
Kui tuleb tööle koolivaheajaks 15 aastane koolipois, siis kas temal aitab ka töötamiseks vanema nõusolek, või peab olema veel tööinspektsiooni nõusolek?
Kui töölepingut ei ole tehtud, siis kuidas töölt ära minekut kirjalikult vormistatakse????
Tulenevalt TLS-st piisab lapsevanema nõusolekust. Noorematel kui 15-aastane peab olema ka tööinspektsiooni nõusolek. Mina muidugi vormistaks kirjaliku töölepingu, sest mingi paber peab ka raamatupidamisele töötasu arvestamisel aluseks jääma.
Järelikult peaks siis ikka töölepingu vormistama???? (meil viis poissi koolivaheajal tööl).
Ka on nii; et kui nädalaks ajaks tuleb inimene tööle, siis selle kohta vormsitatakse käskiri (tuleb tööle määratud ajaks 1 nädalaks). Siis ei ole töösuhte lõpetamiseks muud dokumenti vaja vormistada?