Tere asjatundjad!
Ma lõpetasin oktoobris ühe töökoha ja sain firmalt maksukohustlase lehe. Kui näiteks mul on tulumaksu kinnipeetud 7800, kas st et ma saangi kevadel selle summa tagasi? Tean, et tulumaksuvaba on 24 000 aastas, aga mul oli 10 kuuga ja poole kohaga ca 54 000 väljateenitud...Kuidas saaks teada, kui palju ma saan tulumaksu tagasi..On äkki selleks mingi valem. Kas siis tulumaksu osa lahutatakse teenitud lõpp brutost? Ei saa ma aru:( ?!...Kuigi alustasin uue tööga, sealt lisandub 2 kuu raha põhimeõõtelsielt juurde, kuid siiski eelneva töökoha põhjal ei oska ma endale selgeks teha, kuidas teada saada tagastatavat summat!
Ettetändes Mirell
Mulle jäi arusaamatuks, miks peaksid sa tulumaksu tagasi saama? Olles tööl töölepingu alusel, eeldan, et sul oli avaldus tulumaksuvaba osa rakendamiseks iga kuu 2000 krooni.Seega on su maksuvabastus juba aasta jooksul ära kasutatud. Kui sa ei läheks aasta lõpuni rohkem tööle,oleks küll midagi tagasi saada.
No nagu iga aasta kevadel on ju tuludeklaratsioonide esitamise aeg....Seega mina eeldan, et saan midagi tagasi..Mis tähendab vabastus? Igakord ju palgalehel näitas, et tulumaks on maha võetud..Ja mis vahet seal on kas ma lähen tööle või ei..lihtsalt kui lähen, tulevad vaid teenitud summa suurem..Loogiline, et midagi ma ikka ju tagasi saan?
No nagu iga aasta kevadel on ju tuludeklaratsioonide esitamise aeg....Seega mina eeldan, et saan midagi tagasi..Mis tähendab vabastus? Igakord ju palgalehel näitas, et tulumaks on maha võetud..Ja mis vahet seal on kas ma lähen tööle või ei..lihtsalt kui lähen, tulevad vaid teenitud summa suurem..Loogiline, et midagi ma ikka ju tagasi saan?
valem:
aasta tulud kokku - lubatud mahaarvamised = maksustamisele kuuluv summa * 23% = tulumaksu kohustus - aasta jooksul makstud tulumaks = juurde maksmine/tagasi saamine.
lubatud mahaarvamised sisaldavad mida -tulumaks? Või ka pension, töötus, sotsmaks?
Ja mis asi on maksustamisele kuuluv summa?
Ja kuidas arvutada kohustust? MHM..ma ei oskaks seda valemisse pannagi...Et numbriline näide oleks nagu puust ette ja punakseks metoodika ehk?!
issake ma ei oskaks ise seda arvutada..Tahaks juba huvipärast proovida:D
Aga nt kui tulu on 50 000, mahaarvamised 8000.
huvitatud mirell
Inimene võiks ise kah midagi teha otsida, tõin valemi võta EMTA lehelt ette deklaratsiooon loe läbi juhend ja hakka aga arvestama. Ei sa olla nii isekas, et teie siin foorumis tooge nüüd numbrid mulle lagedale ja arvutage.
Kui ei oska/süüda siis tuleb oodata ära deklari esitamise aeg siis on EMTA teie eest kõik välja arvestanud.
No kas sa ise ei tea siis kas sul arvestati maksuvaba 2000.- igal kuul või ei? Anna veidi täpsemaid andmeid (võib olla oli sul ka koolituskulusid vms. mida saab maksuvabana arvestada?)
selle järgi paistab et maksuvaba on rakendatud ja tagasi peaks saama 975,kui kogumispensioni ei ole
On ju veel teisi variante ka: eluasemelaenu intressid, koolituskulud, 2 last, mittetöötav abikaasa jne.
Huvitav, kuidas selline summa.
54 000.- 10 kuu peale ehk siis 5400 krooni kuus. Töötuskindl. 0,6 % iga kuu 32 krooni. 5400.-- 2000.- - 32.- x 23 % =775.-
Ehk siis tulumaks 10 kuu peale ümardatult 7750 krooni.
54 000 .- - 10 kuu maksuvaba 20 000 .- - 10 kuu töötuskindl.maks 320 krooni x 23 % = 7750 krooni.
Kui ainult 10 kuu palgatulu arvestada, siis ei saa Sa midagi tagasi.