Asusin firmas osalisetööajaga tööle 4.aprill 2005. 2 nädalat tagasi ütles ülemus suusõnaliselt,et on leidnud täiskohaga inimese ja minu viimaseks tööpäevaks VÕIKS olla 17. november.
Nagu aru saan, lõpetatakse tööleping § 86. Tööandja algatusel töölepingu lõpetamise alused.
KÜSIMUS: Millise lõike alusel? kas koondamine või põhikohaga töötaja töölevõtmisel??? Ja mitme kuu palka on mul õigus nõuda, kui kirjalikku etteteatamist pole siiani olnud? Uut kohta pole nad mulle ka pakkunud?kas peaksid seda üldse tegema? Ja kas nad peavad üldse kirjalikult ette teatama???
Ette tänades
Minu arusaamise järgi peaks töölepingu lõpetamine toimuma TLS § 86 p 11 s.o. põhikohaga töötaja töölevõtmine.
Töölepingu seaduse järgi ei leia ma sellist § mille järgi peaks kirjalikult etteteatama või hüvitist maksma. Ootame veel arvamusi!
Ikka peab kirjalikult ette teatama, suuliselt ei maksa teatamine midagi. Lõpparvet on ka õigus kindlasti saada.
Lõpparve loomulikult, jutt oli hüvitisest!
Võib-olla par.82 alusel - 2 kuu keskmine palk.aga soovitan lugeda kommentaare par.86 p.11 kohta.Mina küll ei leia sealt,et selle alusel saaks hüvitust maksta.Kui töökoht koondatakse, siis samale kohale ei saa kedagi võtta. Inimest ei saa koondada.
Ma arvan,et § 82 ei sobi praegusel juhul. Tööandja ei riku töölepingu tingimusi.
kui sina ei ole võetud tööle kellegi asendajaks,siis oled sina põhikohaga töötaja.kas sulle on pakutud täiskohta?
antud juhul mina ei leia §86 alt ühtegi punkti
mida tööandja kasutada saaks.koondamine-koondatakse töökoht mitte töötaja,kui sind tahetakse koondada siis ei saa võtta uut inimest tööle sellele kohale.kui oled nõus koondamisega,siis pead saama selle aja eest ,mis vähem ette öeldi(etteütlemine peab olema kirjalik,sinu allkiri seal all ja sinu tööstaazi järgi peab 2 kuud ette ütlema)+2 kuu koondamishüvitus+saamatatöötasu ja puhkusekompensatsioon.