Kui alustasin tööd 1.augustil ja lõpetasin lepingu 23.okt neto palk oli ilma katseajata 10000, siis mis peaks lõpparve summa tulema, palga maksmise üleüldine kuupäev 15
Eile kanti summa üle üle aga ei tea kas on õige?
ette tänades,
X + Y = 21. Kui palju on X ja kui palju Y?
Ei ole võimalik meil siin öelda kindlat summat! Keegi meist ei ole selgeltnägija.
Lõpparve = saamata töötasu + kasutamata puhkuse eest hüvitis.
töötasu siis okt. kuu eest.
hüvitis siis 3 töötatud kuu eest seega 3*2,33= 7 päeva saamata puhkuse hüvitis kui sa vahepeal ei puhanud ja aasta puhkuseks 28 klp.
lisan veel, et saadud summalt on tulumaks suurem mahaarvestatud, sest okt.kuus on juba 2000.- maksuvaba arvestatud kui said kätte sept.kuu palga.
7 puhkuse päeva hüvitisest saan aru- aga millegist muust ei saa, mis mul see lõpp summa siis peaks tulema?
ok..tundub, et 10000 neto summa lõpparve välja arvutamine ajab segadusse..võtame siis topelt 20000 ja arvutame selle lõpparve summa, kui palju peaks olema??? kes oskab aidata?
vastust väga ootama jäädes,
M.
Esiteks raamatupidajad ei arvesta netos suht midagi.
Teiseks ei lisanud sa mingeid vajaminevaid andmeid.
Kolmandaks teen sulle arvestuse OLETUSTE põhjal.
Lõpparve = saamata töötasu + kasutamata puhkuse eest hüvitis.
tõlge valemile:
saamata töötasu - eeldan, et töötasid oktoobris kuni 23. kuupäevani. Eeldan, et sinul bruto palk 12720.- krooni, sest ei tea ma kas oled liitunud kogumispensioniga kas oled kirjutanud tööandjale maksuvaba tulu avalduse...
Seega okt. kuu töötasu 12720/22(okt.tööpäevad)=578,18*16(tööl oldud päevad)=9251.- okt.kuu bruto töötasu.
kasutamata puhkuse eest hüvitis - eeldan, et haige ei olnud ja puhkust pole kasutanud. 12720/60(aug.-sept.klp.)=212*7(saamat puhkusepäevad)=1484.- bruto puhkuse hüvitis.
9251+1484=10735.- bruto lõpparve.
maksud maha:
10735*0,6%=64.- tkm.
10735*2%=215.- kpm.
10735-64-215=10456*23%=2405.- tm
10735-64-215-2405=8051.- neto lõpparve mis said oletatavasti kätte.
Ei tohi ikka nende oletustega mängida siis kohe lohakuse vead sees. Vabandan ja parandan vastust:
enne seda õige
kasutamata puhkuse eest hüvitis - eeldan, et haige ei olnud ja puhkust pole kasutanud. 25440/60(aug.-sept.klp.)=424*7(saamat puhkusepäevad)=2968.- bruto puhkuse hüvitis.
9251+2968=12219.- bruto lõpparve.
maksud maha:
12219*0,6%=73.- tkm.
12219*2%=244.- kpm.
12219-73-244=11902*23%=2737.- tm
12219-73-244-2737=9165.- neto lõpparve mis said oletatavasti kätte.
kas viimane arvutus on tehtud 20000 neto puhul?
või on palk arvutatud 10000 ja puhkus 20000 summaga?
Neto 10000.- bruto seega 12270.-
Puhkuse arvestusse läks 2*bruto 12720.- aug. ja sept.kuu eest.
s.t. et 20000neto palga puhul peaks teie poolt arvutatud lõppsumma olema topelt? mitte ca 9000 vaid ca 18000
to:imelik
kas vastad???
enam-vähem jah !!!