Jäta menüü vahele
tööleping
 
Notifications
Clear all

tööleping

3 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
375 Vaatamised
(@merike)
Joined: 20 aastat tagasi
Postitused: 3
Topic starter   [#3181]

Töötasin 9-aastat ühes firmas,siis otsustasin ise ära tulla, 1 september olin ametlikult vaba. Nüüd olen üks kuu uues kohas tööl olnud, ja kuna direktor on väga rahul otsustas minuga lepingu teha 1 nov seisuga.Hiljuti avastasin ,et olen rase!!! Kas ma peaks tegema lepingu või on kasulikum mitte teha.Kuidas EMAPALK hakkab jooksma??????
Ette tänades!



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

1. tööleping tuleb sõlmida ikka sellest kuupäevast mil sa tegelikult tööle hakkasid.
2. Ei ole kasulikum mitte teha.
3. Kui kehtiv tööleping saad minna ka rasedus-ja sünnituspuhkusele ja saad siis ka sünnituslehe alusel haigekassast sünnitus hüvitist. Mis arvestatakse eelneva kalendriaasta tulude järgi.
4. Vanemahüvitist hakkad saama peale rasedus-ja sünnituspuhkust, arvestatakse eelneva kalendriaasta tulude järgi.

Sünnitushüvitis
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synn itus/

Vanemahüvitis
http://www.sm.ee/est/pages/index.html



   
ReplyTsiteeri
(@Sirje)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Loomulikult sõlmi tööleping ja ikka sellest kuupäevast kui tööle asusid.Jääd sünnituseelsele puhkusele ilmselt järgmise aasta alguses ja arvestuse aluseks võetakse eelmise kalendriaasta tulu ehk siis 2006.aasta tulu. Kui Sa töölepingut üldse ei sõlmi, kuidas sa siis sünnituslehe eest raha mõtled saada? Haigusleht (sünnitusleht) esitatakse ju töötandjale, kes selle täidab ja saadab haigekassale maksmisesks.



   
ReplyTsiteeri