Palun andke nõu, kuidas arvutada puhkusetasu?
Millega mida korrutada ja jagada?
Kui olen tööl olnud 1.detsembrist 2004 - 15.märts 2005 ka.
Mitu päeva saan puhkust ja kuidas arvutada?
Minu põhipalk on 4875,75 NETO.
Tulemuspalkasid ma ei tea täpselt, aga kui keegi aitaks selle olemasoleva netopalga alusel mu saadaoleva puhkusetasu välja rehkendada, oleksin väga tänulik.
No selliste andmete puhul ei ole ju mõtet puhkusetasu arvestust Sulle teha, sõltub ju sellest, mis maksud on palgast kinni peetud ja kas oled kõik kuud ttöötanud normaja täis.
Üldreeglina võetakse aluseks viimase kuu kuu brutopalk ja jagatakse samade kuude kalendripäevade arvuga, saadakse päevatasu ja selliste andmete alusel on saada puhkust 4 kuu eest, ehk 9 kalendripäeva.
Lihtsam on ikka minna ja küsida oma raamatupidajalt.
Tere Siim.Puhkusetasu arvutamine:6 kuu töötasu jagatakse 6 kuu tööpäevadega(välja arvatud laupäevad,pühapäevad ja riiklikudpühad),tulemus korrutatakse 5-ga ja jagatakse 7-ga,kui see tehtud ja vastus käes, see on Sinu päevatasu ja selle korrutad 28-ga(pukhusepäevade arv)ja ongi Sinu puhkuseraha käes.Ja muidugi miinus maksud puhkuserahast.
Puhkusetasu arvestatakse kalendripäevades, seda 5/7 ei kasutata juba aastaid.
Vaata ülevalt seaduse lingilt Puhkusetasu arvutamise korda.
Aitäh.
Leidsin siit ülevalt lingi, kuidas arvutada.