Tere, palun informatsiooni, kas rasedus-ja sünnituspuhkuse aja eest antavat korralist puhkust (10,7 päeva) on võimalik kasutada ainult enne või pärast rasedus-ja sünnituspuhkust? St kui isik on läinud kohe peale rasedus- ja sünnituspuhkust lapsehoolduspuhkusele, ei ole võimalik eelpoolnimetatud korralist puhkust kasutada?
Lisan veel, et mõtlen lisapuhkuse kasutamist lapsehoolduspuhuselt tööle minemisel
see ei ole mingi lisapuhkus,see on tavaline, puhkus mida arvestatakse haiguslehel olemise aja eest.sünnitusleht on ka haigusleht.kui käid tööl, oled näiteks 2 kuud haige selle aja eest arvestatakse ikka 2x2,33 päeva puhkust.kokku siis 12 kuu est 12x2,33.kohustust neid puhkusepäevi miskil kindlal ajal välja võtta ei ole,võid need saada ka siis kui lähed lapsehoolduspuhkuselt tööle.
molly, palun kirjuta, millisele seadusele või määrusele saan tugineda. tööandja nimelt väidab, et sünnituslehel viibimise aja eest ma puhkust võtta ei saa.
Puhkuseseaduse
§ 4. Tööaasta arvutamine
(1) Lisaks tegelikult töötatud ajale arvatakse tööaasta hulka:
1) aeg, mil töötaja on ajutiselt töövõimetu;
2) puhkuse aeg, välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja töötaja soovil antud palgata puhkuse aeg;
3) osaliselt tasustatava puhkuse aeg vastavalt käesoleva seaduse §-le 33;
4) töölepingu ebaseadusliku lõpetamise, ebaseaduslikult teenistusest vabastamise või ebaseaduslikult teisele tööle üleviimise tõttu töölt sunnitud puudumise aeg, kui töötaja on tööle ennistatud;
5) muu aeg, mil töötaja on seaduse, muu õigusakti, kollektiiv- või töölepinguga ettenähtud alustel ajutiselt vabastatud tööülesannete täitmisest.
(2) Tööandja otsusega võib tööaasta hulka arvata ka muu aja, mil töötaja on poolte kokkuleppel ajutiselt vabastatud tööülesannete täitmisest.