Tere!
Kas keegi on kokku puutunud või teab midagi teemast- 7 lisapuhkusepäeva kui omatakse töövõimetuspensionit (kui tegelik aastapuhkus 28 päeva siis sel puhul tuleb 35 päeva).
Kas puhkuseraha ja maksud maksab sellisel juhul riik, mitte tööandja?
Tänud vastajatele...
Tööandja maksab puhkusetasu välja ja esitab vormikohase taotluse 7 lisapäeva osas kohalikule pensioniametile.Tulumaksu pead ikka kinni.
Puhkuseseaduse §26. Puhkusetasu maksmine riigieelarve vahenditest
(1) Riigieelarve vahenditest Sotsiaalministeeriumi eelarve kaudu makstakse:
1) puhkusetasu ja kasutamata puhkuse rahalist hüvitist 28 kalendripäeva ületava puhkuseosa eest vastavalt käesoleva seaduse § 9 lõike 2 punktidele 1 ja 2 alaealistele ja isikutele, kellele on määratud töövõimetuspension või rahvapension töövõimetuse alusel;
Aga huvitav,kui eelm aastast pole veel kogu 28 päeva puhatud kas oleks reaalne ka eelm aasta eest lisapäevad taodelda,sest 4 a oli vist see aeg millal saab puhkusenõuet esitada....
Lisapuhkuse päevadele tekib õigus töötajal päevast, mil talle määrati töövõimetuspension. Kui pension määrati keset tööaastat, siis tuleb pikemat puhkust arvutada proportsionaalselt töötatud kuudele(vaata pensionitunnistust).
Pead silmas pidama asjaolu:
Millisest ajast on määratud töötajale puue ja koos sellega töövõime kaotus ? Alates sellest ajast on ka õigus lisapuhkusele.
Tegelt on nii, et ma selle lisapuhkuse alles hiljuti avastasin aga töövõimetuspension on mul olnud vist üle 10 aasta juba.
Ise arvangi, et kuna praeguses töökohas olen olnud tööl eelm aastast, siis äkki saan eelm aasta veel taodelda (varasemad aastad on vist siis kaduma läinud-kuigi nõue 4 aastat-ei lähe ma ju enam eelm töökohta...).
Kui Sa töötad oma praeguses töökohas eelmisest aastast ja sain aru, et osa puhkust tööaasta eest saamata, siis kirjuta tööandjale avaldus lisapuhkuse kohta. Tõenäolislt küsivad nad ka näha VEK- i komisjoni otsust Sulle puude määramise kohta ehk siis alusdokumenti. Tööandjale ei too see lisapuhkus mingeid lisakulutusi, tuleb vaid esitada üks paber kohalikule pensioniametile, et juba makstud rahad tagasi saada.
Igaaastase puhkusegraafiku koostamisel tuleb üldjuhul ka need lisapuhkuse päevad kirja panna.
tekkis veel see küsimus-kas selle 7 päeva eest makstakse minu palga järgi (nagu siis keskmist)või miinimumpalga järgi ?
6 kuu keskmise alusel, kui Sa ei ole just kuupalgaline.