Olen töötuna arvel. Nüüd pakub üks filma mulle tööd, kuid tähtajalise tööettevõtulepinguga, mis lõppeb 31.detsembril 2006.
Kuidas jääb maksude maksmisega, kas me saame kokku leppida, et tööandja maksab minu eest maksud? Siis peaks mul olema ka ravikindlustus, või kuidas sellega on? Kui leping allkirjasttatud, siis peaksin viist sellest teatama kohe tööhõiveametisse, et hakkan tööle? Nii võõras asi minu jaoks, aga tavalist töölepingut ei soovita selles firmas sõlmida, kuna on uus ettevõte ja kardetakse võtta kohustusi. Samas on mul ju võimalus teenida. Mulle märgitakse lepingusse palk konstantse summana, nagu põhipalk, mis ei tulene otseselt tootlikkusest. Lepingusse palusin ka lisada selle, et kuu aja pärast vaatame palganumbri üle ja korrigeerime seda, sest siis on teada, palju ma oma tööga firmale raha sisse toon. Töö on minu jaoks huvitav, kuid see tööettevõtuleping tekitab kahtlusi. Palun andke nõu. Tänan ette 🙂
Tänapäeval ei ole enam tööettevõtulepingut vaid on töövõtuleping mida reguleerib võlaõigusseadus.
Kui tööiseloom/töösuhe võimaldab siis võib sõlmida töövõtulepingut aga kui töösuhe ikka alluv-ülemus siis peab olema tööleping(määratud ajaga näiteks).
Maksude kohapealt on kõik sama nagu töölepinguga st. maksud(töötuskindl.m, kogumispensi.m, tulumaks) peab kinni ja maksab(t.töötskindl.m, sots.maks) lisaks tööandja.
Haigekassas peab tööandja sind arvele võtma(et tekiks ravikindlustus) siis kui töövõtuleping on sõlmitud pikemaks ajaks kui kolm kuud.
töövõtuleping loomulikult. eksisin.
lisan veel:
Kindlasti kirjuta ka avaldus maksuvaba tulu arvestamiseks. (2006a. 2000.-kuus)
aitäh, imelik.
aga minuga sõlmitakse töövõtuleping vähemaks ajaks, kui kolmeks kuuks, kas siis mingi aja olen ilma ravikindlustuseta. 1.jaanuarist 2007 vaadatakse asi üle, kellele tööleping, kellele midagi muud. Mu ravikindlustus kestab veel detsembrikuuni (nii öeldi tööhõiveametist) ma ei tea, kas seda arvestust peetakse kuu lõpuni, sest mu töötustaatus lõppeb, olen ettenähtud päevad töötuna ära kasutanud, kus mulle 400 kr töötutoetust makstakse. ma ei tea, mis siis edasi saaks, kui ma tööle ei saaks. kas siis mind tõmmatakse töötute nimekirjast lihtsalt maha?... Oeh. Asjad, millest ma mitte midagi ei tea.
Kuna sinu töövõtuleping on lühema ajaline kui kolm kuud siis ei ole kohustust tööandjal sind haigekassas arvele võtta aga võiksid selgitada tööandjale, et sellisel juhul tekib sul kindlustuses auk sisse kui tööandja sind koheselt lepingu sõlmimisel arvele ei võta. Kui võtaks kohe arvele kehtiva kindlustuse ajal, jätkub ravikindlustus uuel alusel ilma katkemiseta.
Ehk ei saanud segane jutt.
aitäh, imelik. väga selge jutt on 🙂
mul tekkis veel küsimusi seoses töövõtulepinguga. Kas ma pean selle sõlmimiseks olema FIE? Mina ei ole, ei hakka ka. Kas tööandja maksab minu eest kõik maksud ja kas see oleks õige panna kirja ka lepingus, kui leppisime kokku, et minu töötasu saab olema xxxxx krooni NETO. Ma olen netist lugenud erinevat infot, et töövõtulepinguga jäävad kõik maksud töövõtja kanda, samuti peaksin registreerima end FIE-na, et maksta maksud.
ma olen veel töötukirjas. lähen tööle, aga kuna töövõtuleping on tähtajaline, siis ma pärast selle lõppemist enam töötuskindlustust ei saa? töötuskindlustushüvitist sai ainult koondamise, ebaseadusliku vallandamise ja katseja ebarahuldavate töötulemuste tõttu lõpetatud töölepingu alusel.
mind koondati, sain (ettenähtud päevade arvu) töötuskindlustushüvitist.
Ei pea sa FIE olema, et sõlmida töövõtuleping.
Maksud maksab töötellija/tööandja kui leping sõlmitud tavalise füüsilise isikuga(mitte reg.FIE-ga)seda ei pea eraldi lepingusse panema see tuleneb seadustest.
Summa kohta võiks küll selguse mõttes panna juurde, et xxxxx krooni on kas koos maksudega või ilma.
Maksud jäävad sel juhul töövõtja kanda kui leping sõlmitud reg. FIE-ga ja esitatakse töötellijale töö eest arveid.
Töötuse kohapealt väga kindel pole kuidas asjad käivad. Aga jah nüüd tööd leides sa töötukirjas enam ei ole(teatad neile) ja siis võiksid ka muud uurida. Aga minu meelest jah ei saa sa peale lepingu lõppu töötukindl.hüvitist.
Mis lepingust Sa tööandjaga räägid?Sa mõtled ju töölepingu sõlmimist, siis sellisel juhul ei mingit FIE-t.Küll aga tööandjad nõuavad FIE-na registreerimist kui sõlmitakse töötamine töövõtulepingu alusel. Fie-na ja töövõtulepingu alusel töötamisel jäävad kõik maksud Sinu kui FIE kanda.
Kas Sa saad töötu abiraha või saad Sa töötuskindlustushüvitist? Tööle minnes ei ole Sul enam õigust ei ühele ega ka teisele.Tööle asumisest pead teatama oma kohalikule Tööhõiveametile.
SUUR aitah vastajatele!
Täna nägin TÖÖVÕTULEPINGUT. Ma võtsin selle tuvumiseks, pole alla kirjutanud. Isver, siin on ju kirjas ametikoht, tööaeg ja koht, alluvussuhe (tööülesandeid annab ja kontrollib juhataja), pukuse saamine (igaaastane põhipuhkaus + jõulupuhkus), tööajanorm, töö sisu on määratud ametijuhendiga, mis on käesoleva lepingu lahutamatu lisa, palga maksmise kord, konkurentsikeeld, kehtivad sisekorraeeskirjad ja tagatipuks kohaldavad "pooled" töölepingu lõpetamisel EV Töölepinguseaduses sätestatud etteteatamistähtaegu...
APPI!... ma kukun pikali! No mis asi see selline on? Peal seisab TÖÖVÕTULEPING nr...
Ei, sellele mina küll alla kirjutada ei saa. Palun andke nõu, kas sellesisulisest "töövõtulepingust" mul mingit kasu ka on? Sisu on ju täiesti töölepingu oma. ma hakkan tööle müügijuhina, mul saab olema ametijuhend, milleks see "VÕTU" leping. peaksin vist peale käima ja oma seisukohti selgitama, et olen siiski valmis siduma töölepingu, olgu siis tähtajaline.
See pole jah kellegi töövõtuleping.
Tegelikult on nii (seda ka töövaidluskomisjonis), et lepingu PEALKIRI ei oma tähtsust, töösuhe/sisu kui selline oleks teil töölepinguline nii ehk naa ja seda kinnitab ka lepingu sisu.
Täiesti arusaamatu mida tööandja sellega võita püüab kui lepingu nimi töövõtuleping, sest üks kontroll või minek tööinspektsiooni ja see leping oleks nii kui nii TÖÖLEPING.
Tähtajalise töölepingu sõlmimiseks peab olema alus, sest iga töö jaoks ei ole see lubatud.
TLS § 27(2) Määratud ajaks võib töölepingu sõlmida:
1) teatud töö tegemise ajaks;
2) ajutiselt äraoleva töötaja asendamiseks;
3) tööde mahu ajutisel suurenemisel;
4) hooajatööde tegemiseks;
5) kui töölepingus nähakse töötajale ette erisoodustused (väljaõpe tööandja kulul, tööandja loobumine töölepingu lõpetamisest töötaja koondamise tõttu jms.);
6) seadusega, samuti vabariigi valitsuse määrustega ettenähtud juhtudel .
Mina soovitan sellele lepingule allakirjutada kui just ei sõlmita ikka korraliku töölepingut sinu selgituste järel, soovitan sellepärast, et kui jamaks läheb pruugib sul minna vaid töövaidluskomisjoni ja see organ tunnistab selle lepingu ühe hetkega ja tagasi ulatuvalt töölepinguks ja sellega kaasnevad kõik töölepingulise õigused ja kohustused.
PALJU TÄNU sulle, imelik!
Ma siis kirjutangi alla, sest ma tahan seda tööd teha ja tahan saada palka, milles kokku leppisime. Aga see imelik leping tekitas minus kahtlusi, kas siin ei taheta mingit jama korraldada, mind ära kasutada. Hirm oleks kaitseta jääda, kui tõesti peaks pahandus majja tulema. Loodan, et kõik sujub hästi, mis sellest, et tööanda pole lepingute koostamisse juristi kaasanud. Või oleks siis kasvõi netist mingi tüüplepingu võtnud. Küllap siis õpime mõlemad 🙂
Praegusel juhul käsitletakse seda lepingut (töövaidluse korral) kui tähtajalist töölepingut? Imelik ikkagi, et tähtajaline, sest katseaeg on ju ka olemas. Mulle öeldi, et uuest aastast vaadatakse, kuidas on läinud, kas tasub jätkata ja kui läheb hästi, sõlmitakse tähtajatud töölepingud.