Jäta menüü vahele
Notifications
Clear all

palk

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
425 Vaatamised
(@Klots)
Joined: 21 aastat tagasi
Postitused: 41
Topic starter   [#1685]

kaua on firmal õigus palk,puhkuserahad,maksmata päevarahad üle kanda,kui tööleping lõpetatud 01.juuni 2005a.
Ja kui viivitatakse,mis tavaliselt kombeks,mis teha?



   
Tsiteeri
(@arvaja)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Töölepinguseaduses kirjas:
§74(2) Tööandja on kohustatud andma töötajale tööraamatu ja maksma lõpparve töölepingu lõpetamise päeval. Kui töötaja töölepingu lõpetamise päeval tööraamatut või lõpparvet vastu ei võtnud, on tööandja kohustatud andma töötajale tööraamatu nõude esitamise päeval ja maksma lõpparve viie kalendripäeva jooksul, arvates nõude esitamisele järgnenud päevast.
Niiet kui viimane tööpäev oli 31.05, siis tööandja oleks pidanud sellel päeval ka tasud üle kandma. Eks töötaja õigus on raha õigel päeval saada aga kui paar päeva maksmisega venitatakse, pole vast veel põhjust töövaidluskomisjoni minna...helistada ja küsida millal lõpparve laekub tasub aga alati.



   
ReplyTsiteeri
(@klots)
Joined: 21 aastat tagasi
Postitused: 41
Topic starter  

leping lõpetati,tööraamat ka käes,aga rahadega öeldi,et neid välja arvestada,läheb ikka nädal.No arvata on,et ei saa ja vaja pöörduda TVK poole.



   
ReplyTsiteeri
(@Tsura)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Oleneb sellest, mitu päeva töölepingu lõpetamisest ette teatasid (kui töötaja algatusel lõpetati). Kui õhtul viskasid avalduse lauale ja ütlesid, et homme tööle ei tule, siis on tõesti vaikiv reegel, et tööandjal on 5 tööpäeva aega palga väljamaksmiseks. Kui ikka õigel ajal ette teatasid, siis on lõpparve väljamaksmisega viivitamine tööandja ämber.



   
ReplyTsiteeri