Tere. Selline küsimis.
Mull on väike firma, ja juhul kui võtan endale tööinemise, kui suured maksed on.
Näiteks, tahan inimestele maksta 60 krooni tunnis (kätte).
Kuupalk tuleb
tunnid * 60 = palk, Aga mina veel pean maksma maksud, missugused ja kui suured.
Tänan.
kui 60 kätte, tähendab see et tegemist on netopalgaga nii et ülejäänud maksud on antud juhul sinu kanda - töötuskindlustusmaks 0,3 -tööandja 0,6% -töötaja, -0,54 krooni, tulumaks -23%ca13,80 krooni ja kui töötaja on liitunud kogumisoensionisüsteemiga siis veel 2 % see teeb veel 1,20 ja ka sotsiaalmaks 33% ehk 19,80 kokku töötasuga seotud kulud 95,34 krooni.
Toon näite:
Oletame, et mai kuus töötaja töötab 22 tööpäeva seega 176 tundi(kui tööpäev 8 h. päevas).
176*60=10560.- brutopalk
töötaja palgast pead kinni:
1) 10560*0,6%=63.- töötuskindlustusmaks
2) 10560*2%=211.- kogumispension kui töötaja on liitunud (seda kontrollid ise)
3) 10560-63-211-2000=8286*23%=1906.- tulumaks (see 2000 maksuvaba tulu arvestad maha ainult siis kui töötaja on kirjutanud selleks avalduse)
4) 10560-63-211-1906=8380.- netopalk (saab töötaja kätte)
Tööandja maksud lisaks on:
1) 10560*0,3%=32.- tööandja töötuskindlustusmaks
2) 10560*33%=3485.- sotsiaalmaks
Tööandja rahaline kohustus kokku on 10560+32+3485= 14077.- krooni.
jäi kahe silma vahele, et kui 60.- krooni soov töötajale kätte, siis 76,517 koos maksudega.
Töötajaga kokkuleppida ja töölepingusse panna tuleb kindlasti BRUTOPALK.
Arvestus sama aga 10560 asemel pane brutopalk 13467.- ja siis mis töötaja kätte saab 8380.- asemel on 10560.-.
Tööandja rahaline kohustus kokku on
13467+40+4444= 17951.- krooni.