Kas saab koondada inimest, kellel on pensionini jäänud 1,5 aastat? On töötanud ettevõttes üle kümne aasta.
Saab küll.
Aitäh, et infi andsid! Kas pensionieelikut ei kaitse mingi seadus? Äkki teate öelda!
Aga miks peaks olema pensionieelik koondamise eest seadusega kaitstud, ta ju samasugune töötaja kui iga teine.
Aga sellepärast, et seadus kaitseb näiteks alla 3.aastase lapsega töötajat, rasedat jne. Kui inimesel on veel ainult kuid jäänud teenitud vanaduspensionini, siis ka tema peaks kuuluma sinna hulka. Äkki on mingi võimalus, et inimene saaks selle ajani tööd teha. Pealegi ettevõte töötab ja seal on nooremaid ja väiksema staaziga inimesi tööl.
Ainus millele saaks toetuda ja mis kehtib kõigile on:
§99. Töölejäämise eelisõigus koondamisel
(1) Töölepingu lõpetamisel koondamise tõttu on töölejäämise eelisõigus eelkõige töötajate esindajal, seejärel töötajatel, kes töötavad selle tööandja juures põhikohaga.
(2) Põhikohaga töötavatest isikutest eelistatakse neid, kel on paremad tööalased näitajad.
(3) Võrdsete tööalaste näitajate korral eelistatakse töötajaid, kes on selle tööandja süül saanud kutsehaiguse või töövigastuse; kes on kauem töötanud selle tööandja juures; kellel on ülalpeetavaid; kes täiendavad oma kutseoskusi ja teadmisi eriharidust andvas õppeasutuses.
Sama siin,aga etteteatamine 4 kuud+hüvitis 4 kuud. Töötu aeg 1a. läheb staazi hulka, mina vean nii välja.
tänud imelikule ja h-le infi eest!