Jäta menüü vahele
poolekohaga töötami...
 
Notifications
Clear all

poolekohaga töötamine ja emapalk

2 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
314 Vaatamised
(@mannmerike)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 5
Topic starter   [#6711]

Kui ma saan emapalka.Kas ma siis saaksin poole kohaga töölkäia? Kui töötaksin poole kohaga kas siis võetakse emapalk ära? Poolekoha palk oleks 5250eeku miinus maksud.



   
Tsiteeri
(@Mannu)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui saadud tulu jääb alla hüvitise määra e 4350 krooni kuus, siis vanemahüvitis ei muutu. Üle 4350 kroonise kuu tulu puhul vähendatakse hüvitist. Uus hüvitis = (hüvitis + tulu – hüvitise määr) / 1,2 – (tulu – hüvitise määr). Vanemahüvitist ei maksta, kui tulu ületab viiekordse hüvitise määra e 21 750 krooni kuus.

Tulu saamise korral tuleb sellest teavitada pensioniametit igal kuul, mil tulu saadi. Kui pensioniametit tulu saamisest ei teavitata, tehakse hüvitisesaajale ettekirjutus vanemahüvitise tagasimaksmiseks, kuna andmed tulude kohta saab pensioniamet hiljem Maksu- ja Tolliameti andmebaasist. Pensioniametil on õigus rakendada ka sunniraha määramist.



   
ReplyTsiteeri