Töötaja töötab summeeritud tööajaga arvestusperioodi pikkuseks on 4 kuud.Tal on kindel kuupalk. Pühade ajal oli tema tööaja pikkuseks 12 tundi. Kas tuleb tasuda kahekordse päevapalga ulatuses või 12 tundi kahekordselt? Ka koos riigipühadega ei tule üldist riiklikku kuu tööajanormi täis.Teine juhus, töötaja on riigipühade ajal tööl ainult 2 tundi. Kuidas tasuda? Töötab samuti graafiku järgi summeeritud tööajaga.
12t tasuda2* riiklik norm tuleb ju täis sest riigipüha ei loeta tööpäevaks näit 1 mai esmp see töönädal riikliku normiga 4*8 see 2 tundi 2*
Aprillis tuli tal väljatöötatud tunde 144 (s.h.12 tundi tööd 14.apr. riigipühal),riiklik norm 152 tundi.Kokkulepitud kuupalga saab ta igal juhul kätte, töötab ta kuus 132 tundi nagu antud kuul, kui peaks mais täitma normi 176 tundi, palk ikka sama.Kui ta näiteks on haige ajavahemikus 17.-23.aprill, siis saab ta ju töötasu 14 päeva eest(tööpäeva pikkuseks 8 tundi, kuigi käib graafikujärgselt tööl 12 tundi vahetuse pikkus.
Miks ei kasutata tunnitasu, lihtsam ju.