Jäta menüü vahele
Rahalise nôude(tööt...
 
Notifications
Clear all

Rahalise nôude(töötasu) arestimse akt

6 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
889 Vaatamised
(@Maie Mägi)
Joined: 22 aastat tagasi
Postitused: 5
Topic starter   [#692]

Töötaja palk on 2480.-Kui palju tuleb üle kanda kohtutäiturile?



   
Tsiteeri
 mari
(@mari)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Töötaja peab kätte saama 80% miinimumpalgast s.o.1984EEK ülejäänu tuleb kinni pidada.



   
ReplyTsiteeri
 Eve
(@Eve)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui palk on 2480,siis :
lahutan töötusk.maksu 25.-
kui on liitunud,siis kogum.pens,maksu 50.-
siis maksuvaba 1400=tulumasustatav1005x26%=261.-
Jääb kätte 2144.-
Sellest saab kinni pidada 160.- täiturile
sest kätte peab jääma 1984.-
Kui pens.kindl.ei ole,siis saab kinni pidada
197.-



   
ReplyTsiteeri
 Maie
(@Maie)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kandsin miiniumpalgast kohtutäiturile 197.-,kohtutäitur helistas ja küsis,miks nii vähe on ülekantud,peaks olema 496.-Ei saa aru ,kellel on ôigus,Vôib-olla vastab môni asjatundja?



   
ReplyTsiteeri
 Urve
(@Urve)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Täitur lähtus , et 2480 x 20% = 496, mis on vale. Sest et kõigi palgale pööratud nõuete alusel kinnipidamise korral peab töötajale maksmiseks või tema pangakontole ülekandmiseks jääma vähemalt summa, misvastab 80%leriigi poolt kehtestatud alampalgast. Kui täituri valemit kasutada ja maksustada ka , siis ei saa töötaja nõutud 80% kätte. Nii et õige 197 krooni.



   
ReplyTsiteeri
(@Malle)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

See täitur on siis ebakompetentne küll. Lähtuma
peab sellest,et kätte jääks 80% min.palgast,mis
on praegu 1984.- Ja kõige enne võetakse riiklikud maksud maha,alles siis igasugused trahvid.Ja kui selleks raha ei jätku,siis ei saa trahvi maha võtta.



   
ReplyTsiteeri