Jäta menüü vahele
Tähtajaline töölepi...
 
Notifications
Clear all

Tähtajaline tööleping

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
320 Vaatamised
(@Piret)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#6709]

Töötajaga on sõlmitud tähtajaline tööleping(1 kuuks), kuid tööd enam ei ole. Nüüd oleks soov töötaja koondada. Mis toimingud tuleb teostada tööandjal, kas tuleb kuhugi teatada, et on soov töötaja koondada või lihtsalt koostama töölepingu lõpetamine koondamis paragrafiga?
Kas see koondatud tähtajalise lepinguga töötaja saab taotleda töötuhüvitist?



   
Tsiteeri
(@molly)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

mille pärast te küll asju nii keeruliseks ajate.mitu päeva siis sellest 1 kuulisest lepingust tööd oli.oota siis see viimane tööpäeva ära ja lõpeta tähaja möödumisega leping ära.või tehke poolte kokkuleppel kohe lõpp.koondamisega pead ju hakkama koondamisraha maksma. töötuks võtta saab ta ikka siis kui teatud tingimused on täidetud (töötu abiraha jaoks eelneva 12 kuu jooksul on töötanu 180 p, töötuskindl. jaoks 24 kuu jooksul 12 kuud tööl olnud)



   
ReplyTsiteeri
(@arvan)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Ära unusta TLS üle vaadata, mitu päeva peab tähtajalise lepingu puhul ette teatama, teata ja lõpeta leping"tähtaja möödumisel"
Selle § on õigus töötukassast abi saada, kui nagu eelpool kirjutaja kirjutas kui töötajal on muud tingimused täidetud



   
ReplyTsiteeri
(@vastaja)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Tähtajaline leping lõpetatakse ikka siis kui tähtaeg on saabunud TLS § 77 alusel, siis saab ka töötuskindlustushüvitist. Etteteatamistähtaeg on 5 kp



   
ReplyTsiteeri