Jäta menüü vahele
täiendavate tööüles...
 
Notifications
Clear all

täiendavate tööülesannete eest maksmine

2 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
235 Vaatamised
(@Katrin)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
  [#4587]

küsin nõu: üks tööline andis avalduse, et soovib töötada poole kohaga, teine töötaja andis avalduse, et tahab töötada ja saada tasu selle poole koha eest, mis siis üle jäi; kuidas on õige vormistada kas siis käskkiri või mida võtta aluseks, et raamatupidajale saaks esitatud õige alus palga maksmisel ?



   
Tsiteeri
(@Maarja)
Joined: 19 aastat tagasi
Postitused: 1
 

Minu teada on kõige aluseks Eesti Vabariigis töölepingu muudatused, samuti Raamatupidamisele (teed lepingu lisast lihtsalt koopia RPle - käskkiri ju tööandja ühepoolne dokument)."Poolt kohta" kui sellist ei ole enam, on väiksem tööajanorm, millega mängides saad vähendada palka, samuti saab alla min palga maksta, kui tööajanorm töötajale on näiteks 20 tundi nädalas (riiklik 40 - siis ongi ju 1/2 normist, seega siis 1/2 kohta). Muidu, kui lepingut ei muuda, pead maksma nö 1/2 aja eest ikkagi täispalga,kuna tema lepinguline norm ju 40 tundi ja, et tunde on vähem, pole töötaja probleem, vaid tööandjal pole anda täit aega tööd. Teise mehe jaoks ju ülejäänud 20 tundi kohe ju ületunnid, mida tuleb tasuda 1,5kordselt. Kui tegu oleks erinevate tööandjate juures töötava töötajaga (see teine), siis on tundide lugemine töötaja asi, aga ma saan aru nii, et nad on sul ühe tööandja juures, siis peab arvestust pidama iga töötaja kohta tööandja. See esimene peaks sul avaldama soovi tööaja normi vähendamiseks ja teine andma nõusoleku ületunnitööks, kuigi ületunnid on väga halb näitaja. Kui tegu tükitööga, siis vähendad neid norme, aga aluseks on ikkagi töötaja soov. Loodan, et said abi.



   
ReplyTsiteeri