Olen lapsehoolduspuhkusel, laps on 1.a 9.kuune ja tahtsin minna lapsehoolduspuhkuse lõpuni teise kohta tööle, et peale puhkus asuda uuesti tööle sellesse firmasse, kust jäin puhkusele. Küsisin töökohast tööraamatut ja mulle öeldi, et saan tööraamatu siis, kui nendega töölepingu lõpetan. Kas neil on seaduslikku õigust keelduda mulle tööraamatut andmast ilma töölepingut lõpetamata? Mul pole ju kohustust praegu sinna tagasi tööle minna.
Pole sul vajagi tööraamatut töökohast välja võtta!
Aga see koht, kuhu tööle läheksin tahab tööraamatut.
Kirjuta avaldus, et ei esita tööraamatut ja uut ei vaja.
Tegelikult oli küsimus ikkagi:Kas neil on seaduslikku õigust keelduda mulle tööraamatut andmast ilma töölepingut lõpetamata?
Kui lähtuda Töölepingu seaduse §-st 20. Tööraamat
1) Tööraamat on töölepingu alusel töötamist tõendav põhidokument. (2) Tööandja on kohustatud pidama tööraamatut kõigi põhikohaga töötajate kohta.
ja Sa oled seal ju põhitöötaja, hetkel küll jah lapsehoolduspuhkusel, siis tööandja ilmselt lähtuvalt sellest Sulle tööraamatut ei väljasta.
Tööraamatu saad siis kätte kui lõpetad töölepingu. Kui tahad teises kohas töötamist tööraamatusse kanda siis seda teeb töökoht kus on tööraamat teise asutuse kirja alusel, kuhu on märgitud töölepingu number sõlmimise ja lõpetamise aeg. Samuti asutuse andmed. Tööraamatusse kantakse ainult töölepingu alusel töötamine