Kas tööandja võib töötajat kauem kinni hoida kui 1 kuu, (näit.2 kuud) kui sellest on teatatud ka avalduse esitajale?
ei või. seadusega on pika pandud etteteatamistähtajaks 1 kuu. seadusele võib tööandja ainult laiendusi (soodustusi) teha, mitte aga kitsendusi (isegi kui tema neid omaalgatuslikult teeb, siis need ei kehti).
Aga kui töölepingus on märgitud etteteatamine 2 kuud ning töötaja on sellele alla kirjutanud, kas lähtuma peab siis ikkagi töölepingust?
isegi kui on selline asi töölepingus kehtib siiski seadus. ka töölepingus ei tohi olla seadusest karmimaid tähtaegu, see on seaduse eiramine. seadus on kõige kõvem sõna ja sellele ise kitsendusi teha ei tohi, sellise töölepingu võib vaidlustada.
seadusele võib teha ainult soodustusi/ laiendusi, mitte kitsendusi!