Jäta menüü vahele
Töötamine pühade aj...
 
Notifications
Clear all

Töötamine pühade ajal

4 Postitused
1 Kasutajad
0 Reageerimised
412 Vaatamised
(@Maarika)
Joined: 17 aastat tagasi
Postitused: 2
Topic starter   [#8104]

Tere!

Kas seadusega on ka reguleeritud see, kuidas näeb välja töötamine pühade ajal?

Nüüd tulemas jõulud- aastavahetus ja 5 töötajast olen mina ainsana kõigil päevadel tööl.

Oskab keegi nõu ja jõuga aidata?



   
Tsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Eks graafikuga töö korral võibki vahel nii juhtuda. Pühade ajal tööl olnu saab vabaaega või raha.
TLS §45. Öötöö ja riigipühal tehtava töö hüvitamine
(1) Kui tööaeg langeb ööajale (kell 22.00 kuni 6.00), maksab tööandja töö eest 1,25-kordset töötasu, kui ei ole lepitud kokku, et töötasu sisaldab tasu ööajal töötamise eest.

(2) Kui tööaeg langeb riigipühale, maksab tööandja töö eest 2-kordset töötasu.

(3) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida ööajal või riigipühal tehtava töö hüvitamise täiendava vaba aja andmisega erinevalt käesoleva paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatust.



   
ReplyTsiteeri
 kati
(@kati)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

Kui alustan töötamist 22.dets kell 14.00 ja lõpetan 23.dets 02.30 (ehk siis päeval mil tööpäev peaks olema lühendatud 3 tunni võrra),kas lüheneb tööaja norm?Ise arvan et peaks aga olen lugenud ka teistsugust arvamust.



   
ReplyTsiteeri
(@imelik)
Joined: 1 sekund tagasi
Postitused: 0
 

kui oled teistega või teised sinuga eri arvamusel siis tasub TI juristi käest üle küsida.



   
ReplyTsiteeri